Blackjack patrí medzi najobľúbenejšie a najznámejšie kartové hry na svete. Vďaka skvelým funkciám, online chatu a živému krupiérovi ti ponúkame jedinečný zážitok a nikdy nekončiacu zábavu. Jednoducho si môžeš zahrať live blackjack vo svojom obľúbenom kasíne online. Buď prvý a vyskúšaj live blackjack v MonacoBet online kasíne ešte dnes.

MonacoBet online kasíno ti ako prvé kasíno na Slovensku prináša exkluzívnu možnosť, a to hrať live blackjack z pohodlia svojho domova. Moderné technológie, ako sú HD kamery a špičkové softvérové riešenia, zabezpečujú vysokú kvalitu prenosu blackjacku naživo. To umožňuje hráčom sledovať hru v reálnom čase a interakciu so skutočným dílerom, ktorý ťa bude sprevádzať hrou. Táto interakcia pridáva dojmy autenticity a reálnosti, navyše tak zlepšuje maximálny herný zážitok. Stav si na šťastné karty a hraj live blackjack už dnes.

Blackjack je kartová hra, v ktorej hráči súťažia proti krupiérovi v snahe dosiahnuť najvyššie možné skóre, ktoré nepresahuje súčet 21. K dispozícii je 7 boxov (miest) pri hernom stole na Blackjack, ale možnosť „Bet Behind“ (vsadiť na iného hráča) vám umožňuje vstúpiť do hry, aj keď sú všetky miesta za stolom obsadené.

Hra sa hrá s 8 štandardnými balíčkami po 52 kariet. Keď sa dosiahne rezaná karta, krupiér vymení podávač kariet a karty následne pomieša automatický miešač kariet.

Pravidlá hry Live BlackJack

Hodnota kariet od dvoch do desiatich zodpovedá ich číselnej hodnote (t. j. 2 až 10), zatiaľ čo figúry (teda karty J, Q a K, alebo tiež dolník, kráľovná a kráľ) sa počítajú v hodnote desať. Eso bude mať hodnotu buď jedna alebo jedenásť, podľa toho, ktorý variant je pre hráča výhodnejší.

Pozícia s esom sa nazýva „mäkká“, pretože eso sa môže počítať ako 1 alebo 11. To znamená, že v tejto pozícii hráč nevypadne, ak si vezme ďalšiu kartu. Ak v „mäkkej“ pozícii hráč prekročí hodnotu 21, hodnota esa klesne na 1, aby sa zabránilo tomu, že daný hráč prehrá. V opačnom prípade sa táto pozícia nazýva „tvrdá“.

Hodnota pozície je súčtom hodnôt hráčových kariet. Hráči môžu ťahať ďalšie karty, aby zlepšili svoje pozície, kým nedosiahnu alebo nepresiahnu 21.

Najsilnejšia pozícia v hre sa nazýva „Blackjack“ alebo tiež „prirodzená dvadsať-jednotka“. Je to kombinácia esa s ľubovoľnou kartou s hodnotou 10. Ak má hráč aj krupiér Blackjack, takáto pozícia sa nazýva remíza alebo „Push“.

Po rozdelení hry („Split“) sa kombinácia esa a karty s hodnotou desať považuje za štandardnú hodnotu 21 ale bez Blackjacku.

Akonáhle všetci hráči dokončili svoju hru v danom ťahu, je na rade krupiér. Krupiér odhaľuje skrytú kartu a musí ťahať, kým celková hodnota kariet nie je 17 bodov alebo viac. Pri hodnote 17 bodov alebo viac musí krupiér stáť.

Každý hráč môže mať najviac 2 boxy počas stávky a/alebo pri stávke na iného hráča („bet behind“).

Vedľajšie stávky („Side bets“)

Hra ponúka dve sady vedľajších stávok – Dokonalé páry („Perfect Pairs“) a 21+3. Sú považované za oddelené od hlavnej hry a nie sú ovplyvnené ďalšími rozhodnutiami hráča v danom kole. Ich výsledok je určený, akonáhle krupiér ukončí rozdávanie dvoch počiatočných kariet pre hráčov a pre seba.

Vedľajšie stávky sú plne voliteľné a hráči nie sú povinní uskutočniť vedľajšiu stávku, aby mohli hrať. Vedľajšia stávka je však podmienená platnou hlavnou stávkou.

Pokyny k stávkovaniu

Na začiatku každého kola hry sú hráči vyzvaní, aby podali svoje stávky. Zostávajúci čas umožňujúci podanie stávky je viditeľný v riadku, ktorý udáva plynúci čas. Po skončení času umožňujúceho stávky sa herné kolo začína všetkými úspešne podanými stávkami.

Ak chce hráč podať stávku, musí sa posadiť na miesto za stolom a vybrať si žetón. Ak sa chce hráč zúčastniť kola, musí podať platnú hlavnú stávku. Vedľajšia stávka je nepovinná.

Úvodné rozdávanie kariet

Krupiér rozdá jednu kartu lícom nahor každému hráčovi zľava doprava a potom jednu pre seba. Toto úvodné rozdávanie kariet pokračuje, kým hráči a krupiér nedostanú všetci po 2 kartách. Karty hráčov sú obe lícom nahor, zatiaľ čo jedna z krupiérových kariet je lícom nadol. Po rozdaní dvoch počiatočných kariet sa zobrazia prípadné víťazné vedľajšie stávky.

Poistenie

Ak je karta krupiéra otočená nahor eso, hráči budú mať možnosť rozhodnúť sa o poistnej stávke predtým, ako prijmú akékoľvek iné rozhodnutia. 

Poistná stávka predstavuje 50% hlavnej stávky. Hráč s Blackjackom si takúto pozíciu poistiť nemôže.

Ak má krupiér Blackjack, odkryje skrytú kartu ihneď potom ako sa hráči rozhodnú o poistnej stávke, všetky prijaté poistné stávky vyhrávajú, výhry sa rozdajú a hracie kolo sa ukončuje. Hráči s Blackjackom hrajú nerozhodne (tzv. „Push“). Ak krupiér nemá Blackjack, všetky poistné stávky prehrávajú.

Stávka na iného hráča („Bet behind“)

Stávka na iného hráča umožňuje hráčom staviť na pozíciu iného hráča pri hernom stole. Hráč po tejto stávke je závislý od rozhodnutí a výsledku daného hráča pri stole. Vyplatenie výhry za stávky na iného hráča sú totožné s bežnými stávkami pri hernom stole. Hráč môže podať stávku na iného hráča bez ohľadu na to, či sedí pri hernom stole a má v úmysle hrať svoju vlastnú pozíciu. Nie je však možné podať stávku na iného hráča na svoju vlastnú pozíciu. Stávka na iného hráča sa môže hrať iba na aktívnych miestach za stolom. Nemôžete staviť na iného hráča, ktorý sa nezúčastňuje na hernom kole. Hráč sediaci na hernom mieste („box“) robí všetky rozhodnutia ohľadom danej pozície. Hráč, ktorý stávkuje na iného hráča, si môže vopred nastaviť určité kroky, ktoré závisia od konania tohto hráča pri hernom stole. Tieto možnosti zahŕňajú možnosť zdvojnásobiť stávku, keď ju zdvojnásobí hráč pri stole, ako aj možnosť rozdeliť hru spolu s hráčom za stolom alebo staviť len na pôvodnú pozíciu pred rozdelením. Stávka na iného hráča sa bude ponúkať ako poisťujúca stávka počas aktívneho kola, ale ak sa hráč za stolom rozhodne vzdať, hráč, ktorý si na neho vsadil sa automaticky vzdáva tiež. Ktorýkoľvek hráč Blackjacku sa môže rozhodnúť, že nedovolí iným hráčom, aby na neho stávkovali (prostredníctvom ponuky nastavení). Akékoľvek zmeny v nastaveniach sa prejavia až od ďalšieho kola.

Priebeh hry

Po úvodnom rozdaní kariet alebo ponuke stávky na poistenie hra pokračuje s jednotlivými rozhodnutiami hráča, pokiaľ krupiér nemá Blackjack. Kroky dostupné hráčom:

Rozdelenie hry

(„Split“) – ak má hráč dve úvodné karty rovnakej hodnoty, hráč sa môže rozhodnúť rozdeliť karty a hrať s 2 pozíciami, tak že podá ďalšiu stávku rovnajúcu sa hlavnej stávke.

Ak sa rozdelia dve esá, na nové dve pozície môže hráč dostať len jednu ďalšiu kartou a nebude mať k dispozícii pre tieto pozície žiadne ďalšie kroky. Po rozdelení sa eso a karta s hodnotou desať počítajú ako 21 ale nie ako Blackjack a hráč dostáva bežnú výhru. Potom ako hráč urobí všetky rozhodnutia pre prvú rozdelenú pozíciu je hráč vyzvaný, aby vykonal kroky na prípadnej druhej rozdelenej hracej pozícii.

Dvojnásobok

(„Double down“) – Hráč môže zdvojnásobiť aktuálnu hlavnú stávku a ťahať si len jednu ďalšiu kartu. Po zdvojnásobení nebudú pre aktuálnu kombináciu k dispozícii žiadne ďalšie kroky.

Ďalšia karta

(„Hit“) – Hráč môže požadovať ďalšiu kartu. Tento krok je k dispozícii, kým je súčet kariet menší ako 21.

Stojím

(„Stand“) – Hráč sa môže rozhodnúť, že bude stáť s aktuálnym skóre a nebude si ťahať žiadnu inú kartu.

Po zozbieraní rozhodnutí všetkých hráčov krupiér odhalí skrytú kartu a bude si ťahať ďalšie karty, kým nedosiahne celkový súčet 17 alebo viac.

Výsledok hry

Akonáhle krupiér stojí alebo prekročí súčet 21, oznamuje sa výsledok hry každého hráča.

Ak je súčet kariet hráča vyšší ako krupiéra a zároveň je nižší alebo rovný 21, vyhráva daný hráč.

Ak je súčet kariet krupiéra vyšší ako súčet kariet hráča a je nižší alebo rovný 21, vyhráva krupiér.

Ak sa súčet krupiérových kariet rovný hráčovmu súčtu, jedná sa o nerozhodný stav (tzv. „push“) a hlavná stávka je vrátená.

Ak pozície hráča aj krupiéra prekročili 21 a teda sú „trop“, krupiér vyhráva.

Nečinnosť

Hráč bude odstránený z hracieho miesta za stolom a presmerovaný do lobby, ak nepodá stávku niekoľko herných kôl.

Odpojenie

Ak sa hráč odpojí počas prebiehajúceho kola, všetky aktuálne prijaté stávky zostávajú v platnosti a vyplácajú sa počas neprítomnosti hráča.

Kým sa hráč nevráti, predvolené akcie budú také, že nebudú podané žiadne ďalšie stávky, takže hráč odmietne poistnú stávku a automaticky zostane stáť.

Ak sa hráč odpojí počas prebiehajúceho kola a nevráti sa až do začiatku ďalšieho kola, stávky budú z obsadených „boxov“ odstránené.

 

V MonacoBet online kasíne máš teraz jedinečnú príležitosť. V live blackjacku môžeš teraz získať skutočne zaujímavé výhry. Hrať live blackjack v našom online kasíne však môžu len registrovaní hráči, a preto neváhaj a zaregistruj sa do kasína MonacoBet ešte dnes.

V prípade podozrenia zo zneužitia, alebo inej praktiky, ktorá vyvoláva dojem zneužívania bonusu si online casino MonacoBet vyhradzuje právo bonus odobrať, alebo ho nepripísať, prípadne bonus úplne zrušiť, to všetko v závislosti od rozhodnutia online casina MonacoBet. Taktiež si vyhradzujeme právo pravidlá bonusu kedykoľvek zmeniť a/alebo bonus bez náhrady zrušiť. Na získanie bonusu neexistuje právny nárok.

Sieň slávy

140 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
MIL***11
140 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
JAN***NY
103 405,00 €
Pred viac ako 14 dňami
EMK***56
100 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
LEN***90
97 249,75 €
Pred viac ako 14 dňami
PET***OS
140 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
MIL***11
140 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
JAN***NY
103 405,00 €
Pred viac ako 14 dňami
EMK***56
100 000,00 €
Pred viac ako 14 dňami
LEN***90
97 249,75 €
Pred viac ako 14 dňami
PET***OS

Novinky